БІБЛІЯ ГРОВЕРА
Уявлення про світ канабісу змінила книга Хорхе Сервантеса “Біблія гровера – вирощування конопель у медичних цілях”. Ця робота стала революційним виданням, яке відновлює “чесне ім’я” канабісу та захищає його честь. До цих пір у світі існує маса стереотипів, які не дозволяють людям в повній мірі використовувати цю унікальну рослину.
Біблія гровера – справжня біблія для конопляра
Біблія гровера – це збірка цінної інформації, яка допоможе як початківцю, так і досвідченому конопляреві з високою ефективністю вирощувати канабіс і готувати з нього різні продукти.
У книзі докладно розказані всі процеси вирощування канабісу: від підготовки насіння до проростання до збору врожаю і правильного його використання. Книга містить велику кількість ілюстрацій, які наочно показують усі процеси розвитку конопель із необхідними нюансами.
Книга складається з 16 розділів, кожний з яких розповідає про дивовижну рослину та різноманітність її використання. Автор з кожним розділом доводить, що коноплі не ворог для людства, а ефективна рослина, яка допомагає впоратися з важкими життєвими ситуаціями та відновлює сили та організм людини краще за будь-які хімічні препарати.
Стереотипи про коноплі
Біблія гровера з прикладами та доказами спростовує стереотипи, які поширені в нашому суспільстві:
- Загроза життю. Вживання конопель не призводить до летальних наслідків, але деякі люди з залежностями можуть відчувати негативні емоції після вживання конопель аж до розвитку депресивних станів.
- Психічна залежність. Цей вид залежності може розвиватися у людей з нестабільною психікою та психічними розладами, тому їм вживання канабісу заборонено.
- Фізичне звикання. Це усталений стереотип, який спростовують вчені з Голландії, Швейцарії та Бельгії, які проводили дослідження на цю тему.
Варто пам’ятати, що канабіс в залежності від сорту, може робити растамана лінивим та апатичним, з відсутнім бажанням до життя. Але такий стан триває всього кілька годин і через деякий час людина повертається до реального життя.
Головне правило растамана – це вживати помірковано та контролювати свій стан. Також варто пам’ятати, що безконтрольне вживання конопель може призводити до залежності, яка здатна руйнувати людину.
Використання канабісу в медичних цілях
У книзі акцентується увага, що коноплі окрім задоволення використовуються людьми як ефективний медичний засіб, який допомагає полегшити та вилікувати багато захворювань.
Канабіс містить два основних компоненти: ТГК і КБД, які при певному співвідношенні наділяють рослину медичними характеристиками.
ТГК (тетрагідроканабінол) допомагає боротися із нудотою та контролювати цей процес. При регулярному вживанні у пацієнтів покращується пам’ять, апетит та піднімається настрій. ТГК викликає ейфорію, тому імунна система позитивно відгукується на такі процеси.
КБД (канабідіол) сприяє поліпшенню настрою, знімає больовий синдром і налагоджує сон у пацієнтів з хронічним безсонням. Він стимулює власні канабіноїди людини активніше працювати, щоб організм був активним і не відчував втоми.
Медичний канабіс активно використовується онкологічними хворими для полегшення симптомів раку. Зменшує рівень болю, знижує запалення та відновлює апетит. Багато пацієнтів зазначають, що препарати з канабіноїдами допомагають заснути та відновити сили під час сну.
Медичний канабіс випускається у різних формах:
- висушене та подрібнене листя та стебла марихуани, які в народі отримали назву “трава”;
- таблетки, пігулки та капсули;
- електронні нагрівальні пристрої типу “Vape” – вони нагрівають рідину до стану пари, яку вдихає людина. Крім традиційного тютюну, можна використовувати концентрати конопель;
- порошки та олії;
- льодяники.
Не рекомендується використовувати препарати з канабісом у вигляді свічок та екстрактів для вдихання.
Незважаючи на величезний список позитивних ефектів канабіс може викликати побічний вплив, після прояву хоча б одного потрібно припинити використання препарату та обговорити це зі своїм лікарем. Побічні ефекти включають:
- сонливість та сплутаність свідомості;
- паранойя та галюцинації;
- безсоння та підвищене збудження, які не дозволяють розслабитись та заснути;
- короткочасна втрата пам’яті;
- голод, блювання чи нудота;
- стрибки артеріального тиску, прискорене серцебиття;
- невиправдана депресія чи ейфорія;
- короткочасна втрата пам’яті.