bg

ВИРОЩУВАННЯ МАРИХУАНИ У ЗАКРИТОМУ ПРИМІЩЕННІ

Будь-який гровер-початківець задається питанням: “Як виростити коноплі і отримати якісний урожай?”. Культивувати канабіс можна в різних умовах: відкритому ґрунті, оранжереях, теплиці або в умовах індору. У нашому регіоні оптимальним варіантом є використання гроубоксу в домашніх умовах.

Вирощування марихуани в закритому приміщенні досить простий процес, який потребує навичок, досвіду та не багато знань. Щоб перший досвід був вдалим і приніс лише позитивні результати, потрібно попередньо підготуватися.

Вибір сорту для вирощування

Правильно обраний стрейн – це половина успіху. Для індорного гровінгу ідеально підходять автоквітучі сорти. Вони зацвітають самостійно без втручання гровера та зміни фотоперіоду. Ідеальний режим освітлення – 18/6. Він встановлюється на етапі вегетації та дозволить повноцінно розвиватися кущам до збирання врожаю. Цвітіння настає після формування міцного куща та досягнення рослиною певного етапу зрілості. Сорти з функцією фемінізації полегшують гроверу життя – немає необхідності оглядати плантації на наявність чоловічих кущів і гермафродитів. З таких сортів виростають лише жіночі рослини.

Серед різноманіття стрейнів краще зупинити свій вибір на високоврожайних, низькорослих гібридах з високою адаптивністю до умов вирощування та стабільним імунітетом.

Вирощування канабісу в індорі

Після вибору сорту канабісу необхідно підготувати місце для вирощування конопель. Це може бути підвіконня, балкон, підвал, спеціально виділена кімната або гроубокс. Оптимальним місцем для вирощування марихуани є гроубокс – спеціальний контейнер, у якому створюється ідеальний мікроклімат для формування конопель. Гроубокс можна придбати у спеціалізованому магазині або виготовити самостійно, використовуючи підручні матеріали. Гроубокс є досить компактним і може розміститися в будь-якому приміщенні. Він ідеально підходить для домашнього гровінгу, тому вирощування марихуани у закритому приміщенні пройде ідеально. Гроубокс можна самостійно виготовити зі старої тумбочки, корпусу від комп’ютера чи холодильника. Бюджетним варіантом є гроутент, внутрішні стінки якого вкриті світловідбиваючим матеріалом. При необхідності його можна легко скласти та відправити на зберігання.

У гроубоксі необхідно встановити температуру, яка сприятиме повноцінному розвитку конопель та формуванню врожая. На етапі вегетації показники повинні бути в межах 24-26 градусів, а під час цвітіння не вище 24 градусів. Рівень вологості також потрібно контролювати, бо часто це призводить до розвитку грибків та плісняви. На початковому етапі допустимі показники 65-75%, але під час цвітіння рівень вологості не повинен перевищувати 50%.

При вирощуванні конопель на відкритому балконі особливу увагу необхідно приділити маскуванню, щоб Ваше хобі не стало надбанням громадськості.

Освітлення конопель

Вирощування марихуани у закритому приміщенні вимагає від гровера організації правильного освітлення. Найменш сприйнятливими до якості освітлення є автоквітучі сорти, але навіть при вирощуванні на підвіконні їм буде недостатньо сонячного світла, щоб сформувати врожай.

В якості додаткового освітлення використовують лампи типу ДНаТ, ЛЕД, ДРІ та ДНаЗ. У гроубоксі їх легко встановити за допомогою спеціальних кріплень. Заборонено використовувати лампи розжарювання, корпус яких сильно нагрівається та може залишати опіки на рослині.

Оптимальним варіантом є лампи ДНаТ: їх можна використовувати на всіх стадіях розвитку конопель, вони потужні та економні. Їх встановлюють таким чином, щоб верхівка дорослої рослини була на відстані не менше ніж 30 см від джерела освітлення.

Система вентиляції та обдуву

Якісний урожай конопляних шишок можна отримати і в індорі. Вирощування марихуани в домашніх умовах передбачає хорошу циркуляцію повітря, яке не буде застоюватись у гілках рослини. Для цього встановлюють кілька вентиляторів у нижній та верхній частині гроубоксу, а також збоку. Потоки повітря повинні бути спрямовані трохи вбік, щоб унеможливити пошкодження рослини.

Якісна вентиляція сприятиме таким характеристикам:

  • прискорення обміну речовин, це дозволить отримати якісний продукт із високим рівнем ТГК та КБД;
  • контроль вологості та температури;
  • повноцінний розвиток куща, у тому числі і кореневої системи.

Отримати якісний канабіс у домашніх умовах досить просто, головне підійти до цього питання відповідально. Для першого досвіду не потрібно багато пристроїв – можна обійтися мінімальним набором. Для професійного вирощування у спеціалізованих магазинах представлений широкий асортимент допоміжних засобів, які заощаджують сили та час конопляра.