bg

ПРОРОЩУВАННЯ НАСІННЯ КОНОПЕЛЬ

Якісний урожай конопель залежить від безлічі факторів, головний з яких – це якісне насіння, з якого виростуть здорові врожайні рослини. Перед посадкою насіння в ґрунт його необхідно проростити. Це прискорить процес розвитку рослини і дозволить відбракувати на початковому етапі насіння поганої якості.

Особливості пророщування конопель

Щоб пророщування насіння конопель пройшло успішно, необхідно підготуватися, особливо якщо використовується насіння невідомого походження чи сумнівної якості. Досвідчені гровери застосовують різні хитрощі, які прискорюють пророщування, а саме:

  • промивання насіння водою;
  • скарифікація;
  • видалення гребеня;
  • розкриття насіння.

Промивання водою

Насіння канабісу має щільну оболонку, яка погано пропускає воду, З часом оболонка потовщується і стає жорсткою, що ускладнює процес пророщування і в результаті паросток не зможе пробитися назовні. Щоб уникнути проблем із пророщуванням насіння конопель рекомендується замочити у склянці чистої води кімнатної температури – не вище 22 градусів. Для збільшення шансів пророщування конопель у воду можна додати спеціальні добавки, які сприяють розм’якшенню оболонки насіння, або використовувати газовану воду.

Скарифікація

Це метод стирання оболонки зерна. Зменшення товщини шкірки допомагає проникнути волозі, яка активує процеси зростання пагонів. Для цього використовують сірникову коробку або контейнер, який обклеюють наждачним папером зсередини. У коробку поміщають кілька зерен і інтенсивно їх струшують протягом однієї хвилини. З великою ймовірністю ви не помітите жодних змін, але на оболонці з’являться невеликі тріщини, через які легко проникає вода.

Видалення гребеня

Насіння конопель складається з двох півкуль, які з’єднані між собою. Одна сторона трохи виступає над іншою і ця частина називається гребенем. Видалити його досить просто – гострим лезом провести по колу насіння і акуратно зняти. Після такої процедури пророщування насіння конопель прискориться, але варто пам’ятати про обережність і діяти акуратно, щоб не пошкодити насіння.

Відкриття насіння

Ця процедура проводиться після того, як інші методи не дали жодних результатів. Відкриття насіння може занапастити його, тому цей спосіб є крайнім методом. Для розкриття насіння використовують гострий скальпель, яким проводять по колу насіння і акуратно позбавляють оболонки.

Помилки під час пророщування конопель

Пророщування насіння конопель не завжди закінчується позитивним результатом. Через несприятливі умови, неякісний посадковий матеріал або помилки гровера насіння не проростає. Серед головних помилок коноплярів можна виділити такі:

  • тривалий період замочування чи пророщування конопель;
  • недолік або надлишок вологи та невідповідна температура;
  • неправильна посадка;
  • велика кількість насіння на невеликій ділянці для пророщування.

Пророщування насіння конопель з використанням ватних дисків або паперових рушників має бути обмежене у часі. Насіння висаджують у відкритий грунт, не чекаючи формування сім’ядолей, бо паростки буде складно відокремити від рушника і виникає високий рівень їхньої травматизації.

Насіння канабісу добре проростає в теплому вологому середовищі. Для цих цілей виготовляють невеликі теплички, які щодня відкривають для провітрювання та додавання при необхідності вологи, що живить насіння. Надлишок вологи та висока температура зіпсують насіння і воно почне гнити, а недостатність вологи не запустить процеси зростання. Оптимальною температурою для пророщування насіння канабісу є 26-28 градусів. Контейнер із насінням поміщають у тепле місце на кілька днів, у зимовий період ідеально підходить місце біля батареї. Вологість не має перевищувати 70%. Великі показники сприятимуть розвитку грибкової інфекції та плісняви.

Насіння висаджують у ґрунт спеціальним чином, щоб звужена частина з невеликим заглибленням опинилася зверху. Якщо насіння розмістити іншим чином, існує ймовірність, що паросток піде вниз, а зверху почне формуватися коренева система. Після того, як пророщування насіння конопель пройшло успішно, насіння висаджують у ґрунт у не глибокі лунки та присипають невеликою кількістю поживної суміші. Оптимальний варіант – кілька сантиметрів.

Пророщування насіння в ґрунті також має свої особливості. При використанні торф’яних таблеток застосовують правило: 1 таблетка – 1 насінина. У контейнери насіння розкладають на великій відстані одне від одного, щоб під час пророщування паростки і коріння не плуталися між собою і їх не потрібно було розділяти для посадки в поживний грунт.