bg

ЯК ПРОРОСТИТИ НАСІННЯ КОНОПЕЛЬ

Одним з основних етапів вирощування здорової рослини, яка сформує якісний та рясний урожай шишок, є пророщування насіння.

На ефективність цього процесу впливають три основні фактори:

  • вода та її якість. Насіння вбирає воду і сприяє пробудженню зародка і розм’якшенню оболонки;
  • повітря сприяє повноцінному розвитку пагонів, прискорює процеси випаровування та фотосинтезу, без яких неможливий розвиток конопель;
  • тепло – висока і стабільна температура допомагають насінню повноцінно розвиватися і сформувати гарний паросток.

Ці базові умови допоможуть швидко проростити насіння конопель, які надалі сформують здорові рослини з рясним урожаєм. І у гровера не виникне питання, як проростити насіння конопель. Хорошого результату неможливо досягти без якісного посадкового матеріалу, тому перед пророщуванням необхідно оглянути всі насінини на наявність пошкоджень та дефектів. Якісне насіння має такі характеристики:

  • чиста оболонка без плісняви та плям;
  • насіння має бути твердим і не деформуватися при натисканні пальців;
  • природний запах без домішок гнилі, вогкості та інших нехарактерних ароматів;
  • блиск оболонки та яскраве забарвлення. Блідість насіння свідчить про його незрілість.

Перед початком пророщування насіння рекомендується продезінфікувати, щоб унеможливити виникнення грибкових інфекцій та розвитку цвілі. Для цього насіння залишають під спекотним сонцем на кілька днів. Ультрафіолет легко впорається з цим завданням.

При покупці насіння потрібно звернути увагу на упаковку – вона має бути оригінальною та без пошкоджень. Купувати товар рекомендується лише у надійних продавців.

Методи пророщування насіння конопель

Як проростити насіння конопель гроверу-початківцю? Для цього існує кілька способів, кожен із яких має свої переваги.

Пророщування у торф’яних таблетках

Такий метод пророщування конопель підходить для сортів, які негативно реагують на стрес, наприклад, автоквітучі стрейни. Рослину зручно переносити на постійне місце зростання у вазон, не травмуючи коріння. Таблетки в робочому вигляді насичені поживними компонентами та мають пухку структуру. Насіння в таких умовах швидко дає паросток і формує коріння, яке повноцінно розвивається завдяки великій кількості харчування та кисню.

Таблетки перед використанням необхідно підготувати. Їх опускають на 30 хвилин у воду, щоб вони наситилися рідиною і набули необхідної форми. У кожну таблетку кладуть по 1 насінині та поміщають у пластикові стаканчики, які накривають зверху плівку для створення тепличних умов. Кілька разів на день плівку знімають для провітрювання. Після того, як розсада досягне потрібного розміру, таблетки переносять у поживний ґрунт.

Пророщування насіння на ватних дисках

Найпростішим і найпопулярнішим методом серед гроверів-аматорів, які не знають як проростити насіння конопель, є спосіб з використанням звичайних ватних дисків. Насіння конопель замочують у воді кімнатної температури (не вище 30 градусів) на добу, щоб воно набрякло, а верхній шар максимально розм’якшився. Склянку з насінням залишають у темному місці.

На чисті ватяні диски без ароматизаторів і додаткової обробки переносять набрякле насіння. Зверху зі шприца або піпетки змочують його водою, щоб воно стало вологими, але не насиченими водою. Зверху насіння накривають ще одним ватним диском і цю конструкцію поміщають у пластиковий контейнер з кришкою, що щільно закривається, або зип-пакет. Пакет відправляють у темне місце з температурою 25-30 градусів – у зимовий період можна використовувати місце біля батареї.

Замість ватних дисків можна використовувати паперові рушники або поролонові губки. При використанні останніх існує небезпека, що коріння та паростки можуть прорости в середину і їх буде важко від’єднати не пошкодивши. Тому губки використовують у крайньому випадку.

Насіння проростає за 1-2 доби – все залежить від температури та характеристик посадкового матеріалу. Якщо після закінчення цього не сталося, шкірку можна підпиляти, щоб прискорити процес. Досвідчені гровери роблять ці маніпуляції ще на початку процесу пророщування.

Використання гідрогелю

Одним із найоригінальніших, але дієвих методів як проростити насіння конопель є використання гідрогелю. Він спеціально створений для укорінення рослин та пророщування насіння.

Перед використанням гідрогель заливають чистою водою на півгодини, щоб він наситився вологою і перетворився на подобу желе. Якщо ви використовуєте гідрогель у кульках, його можна додатково подрібнити для підвищення ефективності.

Склянку або іншу ємність наповнюють невеликим шаром гідрогелю (близько 3 см), злегка вдавлюють насіння і зверху накривають плівкою. Насіння пророщують протягом 3 днів при температурі не вище 29 градусів і після цього переносять у вазони.