bg

ScrOG МЕТОД ВИРОЩУВАННЯ КОНОПЕЛЬ

Максимальний урожай конопель з однієї рослини можна отримати при використанні методу ScrOG. У перекладі з англійської назва техніки Screen Of Green (ScrOG) означає “екран зелені”. Головною особливістю цього методу є використання спеціальної сітки, яка дозволяє контролювати зростання канабісу в горизонтальному положенні.

Особливості методу ScrOG

Головною метою цього методу є отримання рясного та рівномірного зеленого килима, який сформується з верхівок рослини. ScrOG метод вирощування конопель передбачає натягування над вазонами з рослинами сітки з великими чарунками. Коли кущ досягає висоти сітки верхівки підгинають і заводять під екран. Такий спосіб переводить зростання канабісу з вертикального положення в горизонтальне.

Згодом сітка та крони зливаються в єдине ціле. Екран встановлюють у перші тижні розвитку – на етапі вегетації. У цьому головна особливість методу, бо на цій стадії зростання неможливо визначити статеву приналежність кущів. ScrOG метод вирощування конопель можно використовувати тільки для фемінізованих рослин або клонів.

До початку цвітіння повинен сформуватися “килим”, тому перед встановленням сітки притримуються таких правил:

 1. Обирайте сативні сорти, які мають тенденцію до витягування та погано розвиваються в умовах індору. Кожна гілка сформує повноцінну колу,на якій формуватимуться суцвіття.
 2. Кущі висаджують на достатній відстані один від одного (не менше 30 см), це дозволить коноплям повноцінно розростатися вшир і сформувати пишний кущ.
 3. Стебла підгинають під сітку на початковому етапі, поки вони тонкі. Якщо цей момент упустити, то пагони можна просто прив’язати над поверхнею.

Незважаючи на всі переваги ScrOG метод вирощування конопель має деякі особливості:

 • гровер повинен постійно стежити за формуванням екрана;
 • неправильно посаджені кущі незручно поливати, що може позначитися на їхньому подальшому розвитку;
 • незручно вимірювати рН води та зливати її надлишки з піддонів;
 • хороший урожай буде від тих сортів, які формують багато гілок і зможуть заповнити всю сітку.

Як застосовувати метод ScrOG

Для вирощування канабісу методом ScrOG необхідно виготовити спеціальний екран із дерев’яної рамки та мотузки.

В якості мотузки можна використовувати товсту волосінь або капроновий шнур. Матеріал для чарунків повинен бути гладким, щоб не приростав ворсинками до куща і відокремлювався від пагонів. Також можна використовувати спеціальну пластикову садову сітку. Досвідчені гровери рекомендують розмір чарунків у сітці від 5х5 см до 10х10 см. Не рекомендується використовувати дротяні конструкції.

Для рамки використовується легка деревина з гладкого дерева відповідного розміру. Рамка повинна бути стійкою і не перекручуватись. У верхню частину рамки встановлюють кільця, на які кріпиться мотузка або готова сітка. Натяжка повинна бути барабанною, щоб уникнути провисання.

Екран над рослинами встановлюють 2 способами: за допомогою спеціальних ніжок чи кріпленням конструкції до стіни. Перший спосіб досить не зручний, бо заважатиме догляду за рослинами.

Інструкція з використання методу ScrOG

 1. Сітку розміщують на висоті 20 см над вазонами під лампами освітлення.
 2. Горщики виставляють рядами, залишаючи між ними не менше 30 см сітки.
 3. На сітку направляють тільки верхівки, які за потреби можна кріпити стяжками або нитками. Після того, як верхівки закріпляться на сітці, кріплення знімають.
 4. Індичні сорти повинні покрити сітку до 80%о д початку цвітіння, а сативні щонайменше на 60%. Під час цвітіння сітка заповниться повністю, бо кущі продовжують рости.
 5. Під лампами потрібно розміщувати молоді пагони, щоб вони активно розвивалися. Світло розподілятиметься рівномірно і не обпалюватиме високі кущі. Роботи припиняють після того, як на кущах сформуються шишки. За квітучими рослинами доглядають як завжди.

ScrOG метод вирощування конопель передбачає обрізання бокового листя на рослинах. Можна також очищати ділянки біля кол від зайвої рослинності, це сприятиме гарній аерації та проникненню світла до всіх частин рослини.

Для профілактики грибкових захворювань та цвілі необхідно встановити щонайменше 2 вентилятори, які будуть подавати свіже повітря.

Перевагою ScrOG – методу є спрощений полив, на який витрачається мінімум часу. Кущі поливають за необхідності, коли верхній шар грунту повністю просохне. Не слід допускати переливів, бо це збільшує шанси розвитку грибкової інфекції та плісняви.

ScrOG метод вирощування конопель – одночасно простий і потребуючий уваги гровера спосіб отримати рясний урожай конопель на невеликому просторі. Дотримання чітких правил і любов до своєї справи стануть нагородою у вигляді розкішного результату.