bg

ЩО РОБИТИ ЯКЩО “ЗЛОВИВ БЛІДОГО”

Кожен растаман незалежно від стажу стикався з таким станом, який багато хто описує як передозування. Багато хто не знає, що робити якщо “зловив блідого”. Якщо це відбувається вперше, то подолати такий стан буде складніше, бо людина не знає, як на це відреагує її організм. Навіть досвідчені курці можуть не розрахувати свої сили і зловити “блідий покур”. Достатньо пари зайвих затяжок, щоб приємний вечір перетворився на проблему.

Растаману здаватиметься, що в нього відмовляють усі органи і наближається швидка смерть. По тілу хвилями розливається адреналін, людина перебуває у стресі, а в голові пролітають найстрашніші сценарії. Такий стан свідчить тільки про одне – рівень тетрагідроканабінолу в крові величезний, але це не триватиме вічно і скоро все прийде до норми. Потрібно докласти максимум зусиль, щоб у короткий термін вивести канабіноїди з організму та зменшити ознаки інтоксикації. Варто пам’ятати, що в такому стані растаман не здатний сам собі допомогти, впоратися з цим станом людині допоможуть лише оточуючі. Що робити, якщо зловили блідого, спробуємо розібратися докладніше.

Ознаки передозування

Судити про передозування растамана можна за такими ознаками:

  • нудота з можливим блюванням;
  • шкіра стає блідою;
  • підвищується пульс, а в деяких випадках і артеріальний тиск;
  • растамана накриває паніка і він може поводитися неадекватно;
  • запаморочення, утруднення мовлення та рухи в тілі.

Достатньо кількох ознак, щоб запідозрити в людини передозування. У разі неможливості самостійно допомогти людині слід викликати швидку допомогу. У цьому разі не варто уточнювати, що людина ” змовила ” блідого, об велика ймовірність, що допомоги ви не дочекаєтесь. Про причини такого стану лікарям краще розповісти безпосередньо на місці.

Надання допомоги растаману

Поради, наведені нижче, рекомендується застосовувати в комплексі, щоб прискорити процес відновлення растамана.

  1. Насамперед людина має викликати блювоту, щоб максимально очистити організм. Якщо це неможливо зробити самостійно, товаришу необхідно натиснути на корінь язика.
  2. Рясне пиття, особливо у разі блювання. Вода знижує концентрацію канабіноїдів в організмі і не дозволить організму отримати зневоднення.
  3. Растамана вкладають спати і змушують глибоко дихати, щоб він поринув у стан медитації та заснув.
  4. Якщо сеанс проходив удома, то рекомендується прийняти прохолодний душ або хоча б вмитися холодною водою, щоб привести людину до тями.
  5. У разі відсутності блювоти або після її закінчення курцеві можна дати щось солодке, наприклад, шоколад.
  6. Нашатирний спирт буде доречним, у разі відключення. Людині необхідно періодично давати вату, змочену нашатирем, щоб вона залишалась у свідомості.

З людиною необхідно постійно бути в контакті та розмовляти, щоб вона відчувала Вашу підтримку. Відволічіть її від поточного стану та переведіть розмову на інші, більш позитивні теми.

Що робити якщо “зловив блідого”, так це не акцентувати свою увагу на тому, що відбувається. Також заборонено:

  1. Сідати за кермо – це може закінчитися трагічно. Зачекайте, поки стане легше і тільки потім можна керувати транспортним засобом.
  2. Панікувати. Впевненість та адекватне сприйняття ситуації допоможе швидко впоратися з тим, що відбувається, та контролювати стан постраждалого. Потрібно пережити пару годин і Ви згадуватимете про цю ситуацію зі сміхом.
  3. У стані передозування не рекомендується виходити з приміщення, щоб не нарватися на неприємності, які лише погіршать ситуацію.

Після того, як людині стане легше, її необхідно підтримати, вислухати та привести до адекватного стану. Не варто насміхатися над станом людини, але чітко пояснити про причини того, що відбувається, все ж таки варто.

Тактовність та впевнений настрій допоможуть Вам донести курцеві про причини того, що трапилося і що потрібно робити, щоб це не повторилося. Після відновлення можна переглянути легкий фільм і слухати улюблену музику.

Розмовляти рекомендується сидячи або лежачи, щоб не спровокувати прискорене серцебиття, задишку та підвищення тиску. Не варто зосереджувати увагу на події та перевести розмову на інші теми. Людина повинна відчувати підтримку та турботу – це допоможе швидше вийти з цього стану та відновитися. Стан “блідого” завжди проходить і ще не зафіксовано жодного летального випадку, тому не варто панікувати та нагнітати обстановку.

Наші поради допоможуть Вам впоратися з передозуванням, але при цьому бажаємо Вам ніколи не скористатися порадами “Що робити, якщо “зловив блідого”.